ГОВОР НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ – ПРЕД ПОБЕДНИЧКИ КАРПОШ ВО ЛЕПТОКАРИЈА

25.09.2017 година

Почитувани граѓани на Карпош, драги пријатели… Добровечер!

Поминаа 4,5 години како сон!

Тогаш, во 2013-та се борев сам против сите. Но, животното искуство ме научи дека тој што го предводи народот, не смее да создава само непријатели, туку мора да создава и сојузници. Овој пат, на овие избори не сум сам. Тука е мојата партија ГРОМ! Тука се нашите сојузници ВМРО -ДПМНЕ и неговата коалиција за подобра Македонија. Се здруживме за доброто на граѓаните. Од таа соработка има резултати и тоа видливи: повеќе

ГОЛЕМ ПРЕДИЗБОРЕН МИТИНГ ВО КАРПОШ


Вечерва, со почеток од 19:30 часот на платото во Т.Ц Лепторија ( во Карпош 3), ќе се одржи првиот  голем предизборен митинг на Граѓанската опција за Македонија и Коалицијата „За подобра Македонија“. Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош, и воедно претседател на ГРОМ Стевчо Јакимовски ќе одржи говор. повеќе

КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА КАРПОШ ВЕТИЈА ФЕР ИЗБОРИ

24.09.2017 година

Во просториите на основното училиште „Јан Амос Коменски“ денеска, кандидатите за градоначалници на Општина Карпош потпишаа Кодекс за фер и демократски избори.

Врз основа на член 8-в од Изборниот законик на Република Македонија, учесниците во изборите за градоначалници и членови на советите на општините и Градот Скопје закажани за 15 октомври 2017 година, се обврзаа на фер и демократски изборен натпревар.
повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Отварање на штаб на Месната Организација на ГРОМ -Владо Тасевски (23.09.2017 година)

повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Отварање на штаб на Месната Организација на ГРОМ -Карпош 4 (20.09.2017 година)

повеќе

СРЕДБА НА ОБСЕ СО ЛИДЕРОТ НА ГРОМ -ЈАКИМОВСКИ

20.09.2017 година

Денес, претставник на мисијата на ОБСЕ – ОДИХР  во Македонија оствари официјална средба со претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски.

На средбата со политичкиот аналитичар на ОБСЕ-ОДИХР Риши Дата, претседателот на ГРОМ и кандидат за градоначалник на Општина Карпош, Јакимовски, разговараше за прашања кои се однесуваат на претстојните Локални избори 2017. повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Отварање на штаб на Месната Организација на ГРОМ -КЈП и ПБК и партиски активности на Стевчо Јакимовски во населба Козле (19.09.2017 година)

повеќе

ГРОМ НА ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ ПОД БРОЈОТ 12

19.09.2017 година

Граѓанската опција за Македонија ГРОМ го доби редното место број 12 на гласачките ливчиња за претсотојните Локални избори 2017 година.

На денешното жребување во Државната изборна комисија, согласно Изборниот законик, кандидатот за градоначалник на Општина Карпош кандидиран од партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски ќе го носи пред своето име бројот 12.

Истиот број ќе го носи и листата на кандидати за советници на Општина Карпош и Општина Кавадарци. повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Отварање на штаб на Месната Организација на ГРОМ -Влае 1 и Влае 2 (18.09.2017 година)

повеќе

ПРЕС -КОНФЕРЕНЦИЈА: ЈАКИМОВСКИ ПОВТОРНО НАЈАВУВА ПОБЕДА ВО КАРПОШ

16.09.2017 година

„Општина Карпош, и понатаму ќе реконструира и асфалтира улици, ќе менува атмосферски канализации, ќе гради плоштади и паркови, ќе засадува дрвја и цвеќиња, ќе доделува бесплатни ужинки на основците, ќе доделува стипендии за најталентираните ученици и спортисти , ќе се грижи за социјално ранливите категории. Општината ќе гради и нови детски градинки, ќе продолжи да ги менува покривите на индивидуалните и колективни станбени објекти, како и ќе продолжи да инвестира во нови енергетско-ефикасни фасади.“ повеќе

Страница 1 од 4912345...102030...Последна »